Datum: 4.4.2019

10:00 - 10:15
OC1
RAAB Jaroslav
Ocelářská unie, Praha 1, Czech Republic, EU
21. století – nová výzva pro ocelářství
10:15 - 10:30
OC2
KAFKA Václav
RACIO & RACIO, Orlová, Czech Republic, EU
Některé problémy českého ocelářství
10:30 - 10:45
OC3
HORÁK Bohumil
Vysoka škola baňská - Technicka univerzita, Ostrava, Czech Republic, EU
Archeometalurgie
10:45 - 11:00
OC4
MARUŠKINOVÁ Gréta
ŽP Výskumno-vývojové centrum s.r.o., Podbrezová, Slovakia, EU
Hydrometalurgické spracovanie EOP úletov zásaditým lúhovaním s cieľom získať oxid zinočnatý s požadovanými vlastnosťami
11:00 - 11:20
OC5
KELLER Libor
TSI System, s.r.o., Brno, Czech Republic, EU
Kompletní řada pyrometrů Endurance
11:20 - 11:40
OC6
JANČEK Martin
Olympus Czech Group, s.r.o., člen koncernu, Praha, Czech Republic, EU
Optodigitální mikroskopie
11:40 - 12:00
OC7
KLÍMEK Petr
TESCAN ORSAY HOLDING, a.s., Brno, Czech Republic, EU
Routine Analysis of Steel and Metals in Scanning Electron Microscopes from TESCAN
12:00 - 13:30
OBĚD
13:30 - 13:45
OC8
GAJDZICA Martin
Progres Ekotech, s.r.o., Třinec, Czech Republic, EU
Možnosti recyklace jemnozrnných odpadních materiálů frakce 0-5 mm
13:45 - 14:00
OC9
HAŠČIN Jan
VSB - Technická univerzita Ostrava, Ostrava, Czech Republic, EU
Recyklace CO2 z metalurgických procesů
14:00 - 14:15
OC10
PYTLOUN Martin
Miroslav Karas - Destro, Kladno, Czech Republic, EU
Využití druhotných surovin při výrobě litiny a oceli
14:15 - 14:30
OC11
RŮŽIČKA Jan
Vysoká Škola Báňská - Technická univerzita Ostrava, Vendryně 742, Czech Republic, EU
Příprava, metalografie a mechanické vlastnosti laminárních kompozitních ocelí připravených válcováním za tepla
14:30 - 14:45
OC12
GREGOR Martin
ŽĎAS, a.s., Žďár nad Sázavou, Czech Republic, EU
Hodnocení vlivu chemického složení na smluvní mez kluzu při teplotě 350 °C u výkovků z oceli 08Ch18N10T s využitím programu STATISTICA
14:45 - 15:00
OC13
JURČA Jakub
VÍTKOVICE STEEL, a. s., Ostrava, Czech Republic, EU
Obnovení výroby materiálu s požadavkem na zkoušku “HIC“ ve Vítkovice Steel
15:00 - 15:30
COFFEE BREAK
15:30 - 15:45
OC14
KOCIÁN Leoš
ArcelorMittal Ostrava a.s., Ostrava, Czech Republic, EU
Zavedení výroby 18CrNiMo7-6 v podmínkách ocelárny ArcelorMittal Ostrava a.s.
15:45 - 16:00
OC15
CUPEK Jiří
TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY, a. s., Třinec, Czech Republic, EU
Úprava mezipánve blokového ZPO v Třineckých železárnách, a.s.
16:00 - 16:15
OC16
ORŠULA Anton 1
Carmeuse Europe 1,3, Slavec, Slovakia, EU
Manažment vápna v oceliarstve
16:15 - 16:30
OC17
TKADLEČKOVÁ Markéta
VSB - Technical University of Ostrava, Ostrava, Czech Republic, EU
Termodynamické, termochemické a numerické výpočty v metalurgii a jejich využití při optimalizaci technologie výroby oceli
16:30 - 16:45
OC18
SVIŽELOVÁ Jana
VSB - Technical University of Ostrava, Ostrava, Czech Republic, EU
Metody numerického modelování turbulentního proudění v metalurgii
19:00 - 22:00
SPOLEČENSKÝ VEČER

Datum: 5.4.2019

09:00 - 09:15
OC19
WALEK Josef
VŠB - TU Ostrava, Ostrava, Czech Republic, EU
Analýza charakteru proudění oceli v mezipánvi zpo metodou konečných prvků a objemů
09:15 - 09:30
OC20
JANISZEWSKI Krystian
Silesian University of Technology, Katowice, Poland, EU
Filtracja stali odlewanej tradycyjnie metodą syfonową
09:30 - 09:45
OC21
KURKA Vladislav
MATERIAL AND METALLURGICAL RESEARCH Ltd., Ostrava, Czech Republic, EU
Studium odlévání velkého kruhového ingotu pomocí numerické simulace v software Magma 5
09:45 - 10:00
OC22
PYSZKO René
VSB - Technical University Ostrava, Ostrava, Czech Republic, EU
Experimentální měření teploty povrchu plynule litého předlitku
10:00 - 10:15
OC23
VÁLEK Ladislav
ArcelorMittal Ostrava a.s., Ostrava, Czech Republic, EU
Vývoj architektury mezipánve sochorového ZPO v podmínkách ostravského hutního podniku
10:15 - 10:30
OC24
BUČEK Pavol
ŽP VVC s.r.o., Podbrezová, Slovakia, EU
Analýza koncentračného prechodového javu v medzipanve pri plynulom odlievaní ocele pre účely validácie fyzikálneho modelu medzipanvy ŽP a. s.
10:30 - 10:45
OC25
HULKÓ Gabriel
Ústav automatizácie, merania a aplikovanej informatiky SjF STU v Bratislave, Slovenská republika, EU, Bratislava, Slovakia, EU
Riadenie sekundárneho chladenia pri plynulom odlievaní ocele ako systému s rozloženými parametrami s optimalizáciou procesu kryštalizácie
10:45 - 11:00
OC26
HAŠČINOVÁ Jana
Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava, Ostrava, Czech Republic, EU
Zkoušení materiálů pro vyzdívku žlabu vysoké pece
11:00 - 11:15
OC27
HIRJAK Rastislav
RMS Košice s.r.o., Košice, Slovakia, EU
Využitie žiarobetónov s vyššími úžitkovými vlastnosťami vo výrobe železa a ocele
11:15 - 11:30
OC28
ŠPIČKA Ivo
VSB - Technical University of Ostrava, Ostrava, Czech Republic, EU
Použití hybridních modelů v metalurgii v rámci Průmyslu 4.0
11:30 - 11:45
OC29
SCALAS Andrea
Danieli, Buttrio, Italy, EU
Digi&Met: from a plant to a smart plant. A step towards Industry 4.0
11:45 - 12:00
OC30
KAFKA Václav
RACIO & RACIO, Orlová, Czech Republic, EU
ČSS se zaměřuje na náklady tekutého kovu a motivaci pracovníků
12:00 - 13:00
OBĚD

Zpět